niedziela, 27 grudnia 2015

Recenzja #1- Próbuję odkryć, kto ukradł piorun

#1
Tytuł: ,,Złodziej Pioruna"- ,,The Lighting Thief"
Seria: ,,Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy"
Autor: Rick Riordan
Książkowe wyzwanie: 34. Debiutancka powieść mojego ulubionego autora. (nie jest to pierwsza powieść Riordana, ale jest pierwszą wydaną w Polsce, więc jest to jego debiut w Polsce :), wiem, trochę naciągane, ale co tam).
Wydawnictwo: Galeria Książki
Rok wydania: 2009
No, nareszcie dowiedziałam się, o co tyle szumu! I już nie dziwię się wszystkim szalejącym za Percy'm książkoholikom- książka jest po prostu świetna! Opowiada ona przygody 12-letniego Perseusza (Percy'ego), który nagle dowiaduje się, że jest herosem (półbogiem), czyli dzieckiem boga i śmiertelniczki. Nie Boga, ale boga- greckiego boga, takiego, o jakich czytamy i słyszymy w mitach greckich. Życie chłopca zmienia się z dnia na dzień- musi walczyć z potworami i przenosi się do Obozu Herosów- miejsca dla dzieci takich, jak on. Poznaje Grovera i Annabeth, którzy stają się jego przyjaciółmi. Tę trójkę czeka zadanie, którego niewykonanie grozi końcem świata.
Pan Riordan spisał się na medal. Wartka akcja i zwroty akcji, sprawiają, że książkę się pochłania, połyka zamiast czytać. Jest kilka niedopowiedzeń (oby wyjaśniły się w kolejnych częściach), ale są one rekompensowane przez ciekawych i dobrze wykreowanych bohaterów. Podoba mi się też narracja Percy'ego, bo dzięki temu wszystko jest bardziej wiarygodne. Natomiast walka Percy'ego i Aresa (wybaczcie mały spojler) jest przedstawiona w tak dokładny i realistyczny sposób, że czułam się, jakbym tam była. Kolejnym plusem jest tłumaczenie- bardzo dokładne, lekkie i przyjemne w czytaniu. Jeśli chodzi o wydanie, to jest 1 minus- nie ma zarysowanego zagięcia na przedniej okładce (mam nadzieję, że wiecie, o co mi chodzi). Jednakże pozłacane, tłoczone litery oraz niesamowita okładka wszytko wynagradzają. Całą książkę przeczytałam w 3 dni. Ocena książki: 10/10
Niżej, mój egzemplarz. Czekam na Wasze opinie w komentarzach, możecie też wrzucać linki do swoich blogów.
Ines de Castro

3 komentarze :

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jeszcze drobna uwaga: popracuj troszkę nad grafiką bloga. Tutaj masz ode mnie linka: diybyjoanna.blogspot.com 😉

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.