Blog o książkach z nutką muzyczną i filmowo - serialową, stworzony z miłości do słowa pisanego. Witam w Świecie Książkoholiczek.
niedziela, 28 lutego 2021
Wrap up: luty 2021
Book haul: luty 2021
Luty był miesiącem moich ferii studenckich, więc mając dużo wolnego czasu, dużo uwagi poświęciłam polowaniu na okazje oraz nowym projektom. Zaowocowało to aż 12 nowymi książkami w mojej biblioteczce!
sobota, 27 lutego 2021
Wywiad z Pawłem Kopijerem
W sobotę 20.02.2021 miałam przyjemność porozmawiać online z Pawłem Kopijerem, nowym i silnym nazwiskiem na polskiej scenie powieści fantasy, autorem książek Mrok we krwi oraz Czempion Semaela. Spotkanie było transmitowane na żywo na naszych fanpage'ach na Facebooku, ale postanowiłam również zebrać pytanie i odpowiedzi w "skondensowanej" formie pisemnej. Zapraszam do lektury.
czwartek, 25 lutego 2021
Recenzja: Najmroczniejszy - Czempion Semaela - Paweł Kopijer
Jeśli Ciemność potrafi ostać się Jasności, może to właśnie Mrok powinien przebić jej serce i bez litości ją zniszczyć. Może tak właśnie ma być.
piątek, 12 lutego 2021
wtorek, 9 lutego 2021
Konkurs: Australijskie piekło
- egzemplarz papierowy książki Australijskie piekło Radosława Lewandowskiego
- płyta z audiobookiem książki Australijskie piekło Radosława Lewandowskiego
Zapowiedź: Australijskie piekło - Radosław Lewandowski
Morska rzeczywistość XVII wieku oczami Radosława Lewandowskiego w nowej powieści Australijskie piekło
Australijskie piekło to najnowsze dzieło Radosława Lewandowskiego. Autor ma już na koncie kilka tytułów, w tym popularną sagę Wikingowie. Tym razem podjął próbę odtworzenia pechowego rejsu holenderskiego statku „Batavia”, w wyniku którego notujemy pierwszą stałą obecność Europejczyków u wybrzeży Australii. To przygodowo-awanturnicza powieść o grupie pasażerów płci obojga i żeglarzy, osadzona w siermiężnych siedemnastowiecznych realiach „wypraw na koniec świata”. Uważny czytelnik znajdzie również na kartach tej książki wiele odniesień do współczesnej rzeczywistości.
O książce:
Australijskie piekło to studium siedemnastowiecznej Europy w czasie wojny trzydziestoletniej i ekspansji w poszukiwaniu zamorskich bogactw. To także ukazanie warunków panujących podczas wypraw oraz podstępów, gwałtów i zmiany ludzkich charakterów – częściej mrocznej żądzy, niż bezprzykładnego bohaterstwa.
Ta oparta na faktach relacja z wydarzeń, które miały miejsce w trakcie rejsu „Batavii”, trafi do młodszych, i do starszych czytelników. Powieść ta, rozmachem nie ustępuje „Panu i władcy: Na krańcu świata” oraz „Buntowi na Bounty”. Więcej, czytelnik znajdzie tu również problemy występujące wśród zamkniętych społeczności, które tak mocno uwypuklił James Clavell w „Królu szczurów” czy Wiliam Golding we "Władcy Much".
O autorze:
Radosław Lewandowski jest Płocczaninem, absolwentem dwóch kierunków studiów na wydziałach: Zarządzania i Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat zawodowej kariery, pełnił wyższe funkcje w administracji publicznej: najpierw dyrektora departamentu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, potem radcy w kancelarii Wojewody Mazowieckiego. Jest miłośnikiem literatury, filmów fantasy i science fiction, a także barwnych i krwawych powieści historycznych. Interesuje się szeroko pojętą marynistyką, kulturą wczesnosłowiańską i skandynawską, w tym trzema „złotymi” wiekami wikingów.
W związku z jakże tajemniczym projektem, w którym biorę udział otrzymałam dodatkowe egzemplarze papierowe powieści Australijskie piekło oraz płyty z audiobookami, którymi się z Wami podzielę. Miejcie oczy szeroko otwarte, ponieważ nie wiecie kiedy pojawi się okazja na wygranie jednej z tych cudownych nagród!
Ines de Castro
niedziela, 7 lutego 2021
piątek, 5 lutego 2021
TBR: luty 2021
Cześć wszystkim!
Dawno już nie pojawił się podobny post, ale uznałam, że najwyższa pora to zmienić. W moich planach czytelniczych na luty znajdują się bowiem fascynujące powieści, na temat których chętnie poznam Waszą opinię. Przejdźmy więc do konkretów, czyli tego, co zagości w moich rękach w formie papierowej, na ekranie mojego czytnika oraz wybrzmi w słuchawkach podczas spacerów i codziennych czynności.
Książki do recenzji
Końcówka stycznia była bardzo obfita, jeśli chodzi o książkowe nowości. Na mojej półce nazbierało się kilka powieści, po które na pewno sięgnę w lutym, aby wywiązać się ze swoich zobowiązań. Są nimi:
Do tych planów nigdy nie podchodzę zbyt "poważnie" i rzadko kiedy wiernie je wypełniam. Przygotowałam jednak listę potencjalnych pozycji, po które mogłabym sięgnąć w tym miesiącu:
W zależności od ilości czasu i sposobności do słuchania jakiegoś audiobooka, planuję zapoznać się z jedną lub dwiema pozycjami. Tą, po którą na pewno sięgnę jest:
Ebooki
Wieczorami moje oczy kierują się w stronę Kundelka, na którym zawsze czeka na mnie smakowity kąsek dobrej literatury. W tym miesiącu przygotowane mam już dwie książki: