wtorek, 1 listopada 2016

100. post i informacje o tym, co nadejdzie

Drogi Czytelniku, Książkoholiku!
Jesteś właśnie w czasie lektury setnego posta na blogu Świat Książkoholiczek. Czuj się dumny, bo ja też się tak czuję - oboje wytrwaliśmy do tego momentu i mam nadzieję, że oboje nie mamy zamiaru się jeszcze poddać. Ostatnio tak sobie myślałam nad książkami, blogiem i całym tym szaleństwem i postanowiłam, że:
1. Szukam osoby chętnej do stworzenia logo mojego bloga. Oczywiście przy pracy byłby podany autor i inne bzdety, które twórca sobie zażyczy. Chętnych proszę o kontakt.
2. Recenzje filmów - będą raczej sporadycznie i tylko wtedy, gdy zobaczę ekranizację powieści już recenzowanej na blogu. Wtedy będzie coś w rodzaju porównania, bitwy książka vs. film (chyba już kiedyś o tym pisałam, ale przypomnieć nie zaszkodzi).
3. Metryczki i więcej zdjęć - jak zauważyliście, zaczęłam ostatnio robić do każdej książki taką kolorową metryczkę. Pracy nie jest z tym dużo, a wygląda fajnie. W treści posta postaram się dodawać więcej zdjęć, chyba że będzie się to tyczyło recenzji książek, które przeczytałam dawno i np. oddałam komuś, od kogo pożyczyłam.
4. Inne formy postów - po metryczce będzie można kliknąć czytaj więcej, aby zainteresowani weszli w recenzję. Tak więc na stronie głównej będą widnieć tylko owe metryczki. W tekście zrezygnuję z Opisu z okładki, bo każdy umie wejść na stronę jakiejś księgarni lub coś w ten deseń i sobie przeczytać. Po prostu nie widzę sensu powtarzania w moim opisie fabuły tego, co jest na okładce i co i tak muszę przepisać. Z ocen znika 11/10 - zamiast tego będzie zwykłe 10/10 - usłyszałam od kogoś, że wychodzenie poza skalę jest dziecinne.
5. Więcej ebooków - postanawiam przystopować z kupowaniem książek w wersji papierowej i kupować więcej ebooków, których recenzje będą się więc pojawiać w większej ilości.
6. W grudniu będzie jakiś konkurs, z okazji urodzin bloga, od przyszłego roku przeorganizuję sobie biblioteczkę i wtedy może Bookshelf Tour? - co myślisz? No i w grudniu będzie sporo podsumowań, a od stycznia 2017 regularnie będę dodawała podsumowania miesiąca.
7. Posty w najbliższym czasie:

 • recenzja ,,Błękitnej Pełni"
 • recenzja ,,Immunitetu"
 • recenzja ,,Uratuj mnie"
 • recenzja ,,Nie poddawaj się"
 • wywiad z Anną Bellon
 • relacja i podsumowanie 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie
Daj mi znać, co myślisz o tych zmianach.
Ines de Castro

8 komentarzy :

 1. Bardzo jestem ciekawa recenzji Immunitetu i wywiadu
  z panią Anią! ;)
  Obserwuję! Świetny blog ! :D
  POZDRAWIAM! <3

  OdpowiedzUsuń
 2. fajne zmiany, zapowiada się nieźle. ;) i szybko te 100 postów, ja ostatnio też miałam taką właśnie rocznicę u siebie, ale mnie się to dopiero po dwóch latach przydarzyło. ;)
  ciekawi mnie najbardziej chyba opinia o Immunitecie i wrażenia po Targach Książki. ;)
  pozdrawiam serdecznie.
  http://poprostumadusia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm... no cóż 100 postów szybko, bo dodawałam kiedyś osobne recenzje filmów, różnorakie podsumowania i mniejsze pościki, które nie zajmowały tak dużo czasu, ale się wliczały :) takie rocznice chyba są najlepsze

   Usuń
 3. Zapowiada się świetnie. Gratuluję 100 postów i życzę wielu kolejnych :) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, nic bym nie osiągnęła bez swoich czytelników :)

   Usuń
 4. Wow! Wpadłam przypadkiem na twojego bloga i jest świetny! Strasznie mi się tu spodobało. Bardzo ciekawie piszesz , wygląd bloga jest estetyczny. Na pewno muszę wpadać tu częściej :)
  Pozdrawiam,
  Youboost.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mnie cieszą takie komplementy. Naprawdę mam nadzieję, że zawitasz do mnie częściej - nic nie sprawia takiej radości jak doceniający pracę blogera czytelnicy.

   Usuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.