niedziela, 1 maja 2016

Czytelniczy WRAP UP kwietnia 2016 + BOOK HAUL + TBR na maj

Cześć!
Pogoda za oknem robi się coraz ładniejsza, ale nie przeszkadza to w czytaniu. Wręcz przeciwnie, można wyjść na dworek, ułożyć się wygodnie na leżaczku i czytać cały dzień :). Jest to tym bardziej możliwe ze względu na majówkę, która trwa u mnie caluteńki tydzień. Pierwsze kilka dni poświęcę na naukę i najpotrzebniejsze sprawy do szkoły, a potem tylko książki... Ale wracając do tematu tego posta... Czas na podsumowanie kwietnia!

WRAP UP

W kwietniu udało mi się przeczytać 7 książek, co w porównaniu do marca jest bardzo przyzwoitym wynikiem. A były to:
1. ,,Zmierzch" - historia, którą przeczytałam w dzieciństwie i teraz, dzięki łączonemu wydaniu, udało mi się do niej wrócić. Recenzja jest już na blogu, ale w skrócie powiem tylko tyle, że nie wiem, czym się zachwycałam jako mała dziewczynka.
2. ,,Życie i Śmierć" - zmieniona wersja ,,Zmierzchu", której Bella to Beaufort, a Edward zmienił się w Edythe. Główny bohater jest zdecydowanie mniej irytujący, a w całości widać, jak autorka się rozwinęła przez 10 lat.
3. ,,Krew i stal" - książka, dzięki której pokochałam fantasy, a przynajmniej fantasy Jacka Łukawskiego. Mitologia słowiańska w tle jest czymś, przez co warto sięgnąć po tę powieść.
4. ,,Ucieczka w dzicz" - ogromne przesłanie wbudowane w zwykłą bajeczkę o kotkach. Jednakże książka bardzo mi się podobała ze względu na to, że pomogła mi się odstresować, ale jednocześnie przeżyć niesamowite przygody z Rdzawym i jego przyjaciółmi.
5. ,,Kamienie na szaniec" - piękna, wzruszająca powieść, dziejąca się w czasach II wojny światowej. Jedna z niewielu książek, przy których płakałam. Do bólu szczera i prawdziwa.
6. ,,Posiadłość" - mroczny horror w połączeniu z typowym Young Adult dał niesamowity thriller, którego główną bohaterką jest przesympatyczna malarka, Zara.
7. ,,Ród wyklętych" - druga część wcześniej wspomnianej ,,Posiadłości". Pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść, która podobnie jak pierwsza część, podbiła moje serce.


BOOK HAUL

A teraz czas na powieści, które otrzymałam lub kupiłam w tym miesiącu.
1. ,,Goldfinger" - kolejna książka z przygodami Jamesa Bonda, jest to jedyna książka, jaką kupiłam w kwietniu. Co do mojej bondowskiej kolekcji, to jest to już siódma pozycja w niej i chyba w wakacje urządzę sobie jakiś maraton z agentem 007.
2. ,,Ucieczka w dzicz" - egzemplarz do recenzji od wydawnictwa Nowa Baśń. 
3. ,,Posiadłość" - pozycja recenzyjna od Novae Res.
4. ,,Ród wyklętych" - jak wyżej, egzemplarz otrzymany od Novae Res.
5. ,,Krew i Strach" - bardzo intrygująca książka od wydawnictwa Oficynka.
6. ,,Zmierzch" oraz ,,Życie i Śmierć" - cudowne wydanie łączone dwóch wersji kultowej powieści, otrzymane od Grupy Wydawniczej Publicat.
7. ,,Królowie Dary" - pięknie wydana powieść Kena Liu - low fantasy inspirowane historią Chin. Otrzymana od wydawnictwa SQN.TBR na maj

Czas na moje plany czytelnicze na maj. Jest tego naprawdę sporo, ale podczas trwającej już majówki pragnę urządzić sobie maraton czytelniczy...
1. ,,Królowie Dary" - zapowiadająca się naprawdę pysznie powieść - low fantasy z elementami historii Chin.
2. ,,Krew i strach" - książka, która bardzo ciekawie się zapowiada. Jest to bowiem historia tępiciela - zabójcy wampirów.
3. Seria ,,Olimpijscy Herosi":
,,Zagubiony Heros"
,,Syn Neptuna"
,,Znak Ateny"
,,Dom Hadesa"
,,Krew Olimpu"
Właśnie z tą serią planuję zrobić sobie maraton czytelniczy w czasie majówki. Muszę z powrotem zagłębić się w mitologię grecką i rzymską ukazaną przez pana Riordana.
4. Lektury na historię, czyli ,,Legnickie pole" oraz ,,Król z żelaza"


Wiem, wszystko prezentuje się jako tako. Dajcie mi znać w komentarzach, czy czytaliście cokolwiek z moich stosików. Natomiast ja chciałabym zaprosić Was jeszcze na mojego prywatnego Instagrama. Jestem tam jako magnificent_lpsoldier. Możecie wysłać mi prośbę o obserwowanie, zaakceptuję i oczywiście odwdzięczę się followem. Na moim koncie można znaleźć zdjęcia tego, co aktualnie czytam, więc będziecie na bieżąco informowani o moich czytelniczych postępach.
Ines de Castro

2 komentarze :

  1. ah Olimpijscy herosi <3 to też przede mną, ale musze wreszcie to przeczytać, bo brakuje mi obozu herosów <3

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.