sobota, 28 maja 2016

Recenzja #26 - ,,W niezrównanym świecie niezrównanych celebrytów"

#26
Tytuł: ,,Niezrównani" - ,,Unrivaled"
Autor: Alyson Noël
Seria: ,,Beautiful Idols"
Czytelnicze wyzwanie: 24. Główny bohater ma imię na tę samą literę, co ja (Aster)
Wydawnictwo: HarperCollins
Rok wydania: 2016

Opis z okładki
Sunset Boulevard najlepiej ogląda się w ciemnych okularach i z grubym portfelem w kieszeni. Jeżeli jakimś cudem dostaniesz się na listę VIP-ów, wejdziesz do najlepszych klubów w Los Angeles, hedonistycznego nieba dla młodych, stylowych i bogatych. Ale wstępując do tego świata, musisz pamiętać, że już się z niego nie wyrwiesz.
Trójka osiemnastolatków, Layla, Aster i Tommy, wchodzi do kręgu wybrańców. Zgłaszają się do konkursu, którego celem jest przyciągnięcie do klubu rozchwytywanych celebrytów, zwłaszcza Madison Brooks, najpopularniejszej młodej gwiazdy Hollywood. Nagrodą są duże pieniądze. Kiedy już się wydaje, że jeden z konkurentów jest bliski zwycięstwa, okazuje się, że Madison zaginęła.

Opis fabuły
Layla, Aster i Tommy są zupełnie różni. Wszystkich łączy jednak uczestnictwo w konkursie organizowanym przez Irę Redmana. Każdym z nich kierują inne pobudki, inne pragnienia. Wszystkim zależy jednak na nagrodzie głównej. Wszyscy są równie zdeterminowani, by osiągnąć swój cel. Pytanie tylko, jak daleko są gotowi się posunąć...
Ocena
Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Rozdziały są dość krótkie, czyta się je szybko, ale jednocześnie nie chce się kończyć czytania powieści. Przy kilku ostatnich stronach w głowie miałam tylko jedno: to przecież nie może być koniec! Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, każdy ma w sobie coś indywidualnego, przez co nie możemy przejść obojętnie obok żadnego z nich. Każdy ma swoje mniej lub bardziej wstydliwe sekrety, każdym kieruje coś innego przy podejmowaniu decyzji. Akcja toczy się niezwykle dynamicznie. Książka jest naładowana masą intryg, tajemnic i niedopowiedzeń, co jest jej kolejnym plusem. Jest również ukazany pozornie kolorowy świat celebrytów od przysłowiowej kuchni. Okazuje się, że nie wszystko jest tak piękne, jak ukazują to tabloidy. Co jest bardzo ciekawe i czyni powieść oryginalną, nazwy rozdziałów to tytuły piosenek, np. ,,Summertime sadness" lub ,,Shake it off". Nie próbowałam czytać i słuchać piosenek z tytułów rozdziałów jednocześnie, ale może to polepszyłoby klimat powieści. Bez tego i tak książka była świetna. Zostały tutaj połączone typowe elementy z powieści młodzieżowych. Alyson Noël zrobiła to jednak z taki sposób, że całość jest niezwykle oryginalna - nie spotkałam się z drugą taką książką. Mamy rywalizację, gwiazdy, tajemnice oraz przystojniaków - to wszystko daje nam niezwykle intrygującą pozycję czytelniczą.
Wydanie powieści jest cudowne - kolory okładki przywodzą mi na myśl cudowne wydania ,,Parku Jurajskiego" od DreamBooks. Natomiast śliczna truskaweczka ma fakturę prawdziwego owocu.
,,Niezrównanych" polecam każdemu bez względu na humor, porę czy wiek. Z niecierpliwieniem czekam na kolejną część ,,Beautiful Idols", bo zakończenie jest równie intrygujące, co reszta powieści.
Ocena książki: 10/10
Ines de Castro
Za ,,Niezrównanych" dziękuję wydawnictwu HarperCollins !

4 komentarze :

 1. super strona super recenzje super zdjęcia po prostu the best

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, cieszę się, że się podoba :)

   Usuń
 2. Cudowna okładka ale książka nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodzę się co do okładki. Może jednak warto spróbować? Może akurat się przekonasz do ,,Niezrównanych"? Ja wzięłam bardziej na próbę, myślałam, że to nie będzie to, ale książka ma powalający klimat.

   Usuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.