niedziela, 13 marca 2016

Recenzja #15 - ,,Zatrudniam się w obozie Pembertonów"

#15

Tytuł: ,,Serena" - ,,Serena"
Autor: Ron Rash
Seria: -
Czytelnicze wyzwanie: 8. Na jej podstawie powstał film
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2015

Młode małżeństwo Pembertonów przyjeżdża do Karoliny Północnej. Planują rozwinąć tam swoje imperium drzewne. Na dworcu kolejowym spotykają Rachel - młodą dziewczynę, która jest w ciąży z Pembertonem. Ojciec Rachel ginie w walce z ojcem swojego wnuka. Pembertonowie nie chcą mieć nic wspólnego z Rachel i jadą do swojego obozu drwali. Tam Serena wywołuje niemałą sensację: jest to bowiem krótkowłosa kobieta nosząca spodnie i znająca się na drewnie lepiej niż jakikolwiek z drwali. Potrafi też oswoić dzikiego ptaka. Jednakże podziw wśród drwali szybko przeradza się w strach i plotki o nadprzyrodzonych zdolnościach Sereny. Ona natomiast wpada w szaloną obsesję i chce zabić Rachel oraz jej dziecko. Jak zakończy się ta pasjonująca historia?
,,Serena" to powieść obyczajowa z nutką kryminału i thrilleru. Nie rozumiałam dokładnie interesów Pembertonów, więc te fragmenty właściwie omijałam. Serena została znakomicie wykreowana. Jest to postać mająca wiele twarzy, ciągle przywdziewa nowe maski. Jest wpływowa i przekonująca. Pemberton jest przedstawiony jako naiwny, ślepo zakochany w Serenie. Nie czuć tego, że akcja powieści rozgrywa się na przełomie kilku lat. Możemy to poznać tylko po opisach Jacoba, czyli synka Rachel i Pembertona. Ogółem czytaniu tej książki towarzyszyły mi niezwykle pomieszane uczucia. Na początku byłam zachwycona, potem zniechęcona i tak w kółko. Postacie są ciekawe, jednak miałam nadzieję, że wątek relacji Rachel z Pembertonami zostanie wprowadzony wcześniej i opisany dokładniej. Podsumowując, chciałabym powiedzieć, że książka jest na pewno warta przeczytania ze względu na złożoną osobowość głównej bohaterki. Nie mogę jednak zagwarantować, że Wam się spodoba. A Wy czytaliście ,,Serenę"? Co o niej sądzicie?
Ocena książki: 7/10
Ines de Castro


3 komentarze :

 1. Mam tę książkę na półce, jednak nie potrafię się za nią zabrać. Skoro mówisz, że Serena to taka silna kobieta to chyba zmienię zdanie i przeczytam jak najszybciej. :)
  Pozdrawiam i zapraszam na nowy post!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, charakter Serena ma silniejszy niż większość mężczyzn z tej książki. Myślę, że powieść ci się spodoba :)
   Pozdrawiam cieplutko

   Usuń
  2. Nie pozostaje mi nic innego jak znaleźć parę godzin i przeczytać :) Cieszę się, że tak myślisz. Również serdecznie pozdrawiam!

   Usuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.