poniedziałek, 28 marca 2016

Recenzja #18 - ,,Czy Bóg rzeczywiście ma jakiś sekret?"

#18

Tytuł: ,,Tajemnica Boga"
Autor: Karina Krawczyk
Seria: ABC
Czytelnicze wyzwanie: 6. Polski autor
Wydawnictwo: Oficynka
Rok wydania: 2015

Opis z okładki
A GDYBYŚ TAK MÓGŁ SPEŁNIĆ KAŻDE SWOJE ŻYCZENIE?
Pewne tajne ugrupowanie szuka sposobu na odkrycie boskiej tajemnicy. Tropy wiodą w różnych kierunkach. Ponoć gdzieś żyją pustelnicy, którzy już dawno ją zgłębili. Nie mogąc ich odnaleźć, zdesperowani członkowie ugrupowania porywają jedyną osobę, która według nich może ich doprowadzić do upragnionego celu. A oni chcą osiągnąć... wszystko.

Informacja o autorze (z okładki)
KARINA KRAWCZYK- pasjonatka teorii spiskowych i kryminałów, wieloletnia właścicielka biura podróży i jednocześnie nauczycielka turystyki i hotelarstwa. Uważa, że ,,świat to za mało", dlatego z optymizmem żyje każdą chwilą.

Opis fabuły
Kaja, razem z Borysem, jest właścicielką Art Mody. Ma męża i córeczkę, Lenę. Jest szczęśliwa, jej największymi zmartwieniami są bieżące trendy modowe i kłótnie między Leną a babcią. Pewnego dnia poznaje Alana Korny'ego, który proponuje jej posadkę w swoich liniach lotniczych. Kobieta przechodzi kurs i rusza w świat jako stewardessa. Pewnego dnia odkrywa zdradę swojego męża i całe jej życie się sypie. Jak Kaja poradzi sobie w nowej sytuacji?
Moris należy do tajnej organizacji poszukującej tajemnicy Boga. Jest wierny swoim ideałom, ale jednocześnie chciwy i zachłanny. Nie cofnie się przed niczym. To on jest sprawcą morderstw zakonników i z pozoru przypadkowych ludzi. Zgodnie z rozkazami swojego Mistrza jeździ po całym świecie szukając sekretu, który może zapewnić mu nieograniczoną władzę. Czy Morisowi uda się znaleźć właściwy trop i zdobyć to, na czym mu tak zależy? A może rozwiązanie jest prostsze niż może się wydawać?

Ocena
Wyobrażaliście sobie, jakby to było, gdyby Dan Brown napisał coś razem z Jamesem Rollinsem? Ja tak i odpowiedź na pytanie jakby to wyglądało znalazłam w tej książce. Byłaby to po prostu ,,Tajemnica Boga". Autorka bardzo dobrze wykreowała bohaterów, każdy ma swój indywidualny charakter. Powieść jest niezwykle mroczna i tajemnicza, pełna zagadek, których rozwiązania znajdujemy na ostatnich stronach powieści. Książka trzyma w niesamowitym napięciu i jest bardzo realistyczna. Wszystko można przenieść do dnia dzisiejszego i nikt by się nie zorientował, że za jakimiś morderstwami stoi ugrupowanie szukające sekretu Boga. Powieść w znaczny sposób porusza zagadnienia wiary chrześcijańskiej. Bardzo dobrze opisane są też dzieła sztuki i ciekawe miejsca we Włoszech i nie tylko. Widać, że pani Krawczyk wiedziała, o czym pisała. Jeśli mam się do czegoś przyczepić, to do zbyt późnego połączenia wątków Kai i Morisa oraz do zniknięcia pewnych tematów, takich jak praca głównej bohaterki w liniach lotniczych czy postać Konrada. Całą powieść można było jeszcze bardziej skomplikować, ale obecna wersja jest jak najbardziej w porządku i książkę można spokojnie pochłonąć w kilka wieczorów. Ogółem książka bardzo mi się podobała, mimo niewielkich niedociągnięć, ale myślę, że w kolejnych powieściach pani Karina je zlikwiduje :). Na uwagę zasługuje też znakomite i nieprzewidywalne zakończenie, a takie lubię najbardziej.
Co do wydania, to jest ono bardzo fajne. Cudna okładka! Czcionka mogłaby być mniejsza, ale dzięki większemu rozmiarowi, po powieść mogą sięgnąć dalekowidze bez potrzeby wkładania okularów (na przykład moja babcia). Książka ma trochę nietypowy format, ale dzięki temu można ją wszędzie zabrać, a także bez przeszkód czytać w domu.
Ocena książki: 8,5/10
Ines de Castro

Książkę miałam możliwość przeczytać dzięki ogromnej uprzejmości wydawnictwa Oficynka. Dziękuję!

7 komentarzy :

 1. Szalenie zaintrygował mnie już opis fabuły. Chyba się skusze na tę pozycję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sięgnij, bo naprawdę warto. Jeżeli lubisz taką tematykę, to będzie to dla Ciebie fajna, odstresowująca lektura :)

   Usuń
 2. Dziękuje na wspaniałą i szczerą recenzję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że się Pani podoba. Mam nadzieję przeczytać coś jeszcze Pani autorstwa :)

   Usuń
  2. Zapraszam na mojego bloga:) https://mocnaherbata.blogspot.com/

   Usuń
 3. Prcuję juz nad drugą i bardzo sobie wzięłam do serca Pani rady:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam na mojego bloga:)
  https://mocnaherbata.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.