sobota, 6 lutego 2016

Wieczór filmowy #2- ,,Niezłomny"

Tytuł: ,,Niezłomny"- ,,Unbroken"
Reżyser: Angelina Jolie
Rok produkcji: 2014
Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
Na podstawie: ,,Niezłomny"- Laura Hillenbrand
Akcja filmu rozpoczyna się w samolocie wojskowym. Właśnie tu poznajemy głównego bohatera- Louisa Zamperiniego. Gdy samolot zaczyna być ostrzeliwany przez wroga, na pokładzie wybucha panika. Wszystko zaczyna się psuć. Właśnie w tym momencie Zamperini przypomina sobie początki swojej kariery biegacza. Sytuację udaje się unormować (w miarę możliwości) i mimo niesprawnych hamulców, maszyna ląduje w bazie. Krótko po tym zostają wysłani na kolejną misję. Nowy samolot, proste zadanie. A tu nagle wszystko się sypie- dosłownie. I w ten oto sposób Louis ląduje z dwóją przyjaciół na środku oceanu...
Film jest bardzo ciekawy, przybliża historię wybitnej osoby, jaką był Zamperini. Świetnie ujęta była kariera sportowa głównego bohatera. Jednakże sceny w obozie jenieckim należały do brutalnych i nieprzyjemnych. Było to jednak ujęte realistycznie i prawdziwie, bo najgorszym potworem dla człowieka może być drugi człowiek. Film motywuje i szalenie zachęca do samozaparcia. Czułam się tak, jakby Zamperini mówił do mnie: Dasz radę. Musisz tylko w to wierzyć. 
Historia biegacza pokazuje nam, jak być dobrym i to, że trzeba walczyć ze wszelkimi przeciwnościami losu, jakie staną nam na drodze. Zastanawiam się, jak to możliwe, że ten film był nominowany do tylu OSCARów, a nie otrzymał ani jednej statuetki. Świetny dobór aktorów jest tym, na co muszę zwrócić uwagę. Nie są oni zbyt znani (przynajmniej dla mnie), a poradzili sobie znakomicie. Emocje postaci, które grali były szalenie prawdziwe i widać było, że nie jest to zwykła gra aktorska. A to nie jest zwykły film. To ,,NIEZŁOMNY".
Ocena filmu: 9/10
Ines de Castro

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.