niedziela, 7 lutego 2016

Wieczór filmowy #3 - ,,W sieci pająka"

Tytuł: ,,W sieci pająka" - ,,Along came a spider"
Reżyser: Lee Tomahon
Rok produkcji: 2001
Kraj produkcji: Niemcy, Kanada, Stany Zjednoczone
Na podstawie: ,,W sieci pająka"- James Patterson

Alex Cross jest znanym i uznanym detektywem pracującym w policji. Zazwyczaj rozwiązuje sprawy trudne, pozornie nie do rozwiązania. Tak jest i tym razem. Córka senatora zostaje porwana, a porywacz dzwoni do Crossa! Alex rozpoczyna śledztwo, w którym pomaga mu Jezzie Flannigan. Była ona członkiem ochrony w szkole, do której uczęszczała Megan. Cross skupia się na z pozoru mało znaczących szczegółach i w ten sposób wpada na trop. W tym samym czasie dziewczynka stara się uciec z łodzi, gdzie trzyma ją porywacz. Czy policja zdąży uratować Megan i Dimitriego? A może będzie już za późno?


Film był dość interesujący... Na pewno ogromna ilość intryg była dla mnie zaskoczeniem, jednak było ono bardzo pozytywne. Dodatkowo, główną rolę grał Morgan Freeman, który jest moim ulubionym czarnoskórym aktorem. Spisał się doskonale jako Alex Cross. W filmie wszystko jest pokazane w dość realistyczny sposób. Bardzo stereotypowe jest natomiast przedstawienie policjantów, którzy nie nie potrafią zrobić i żerują na głównym bohaterze, mimo że początkowo są do niego bardzo wrogo nastawieni. Film jest trochę zbyt brutalny, ale co począć?

Ogółem, historia była ciekawa, ale nie jestem pewna czy przeczytam książkę, bo film zbytnio mnie nie porwał. Wiem, że nie powinno się oceniać książki po ekranizacji, więc może spróbuję. Czas pokaże.
Ocena filmu: 7/10
Ines de Castro

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.